ԻՔ աքսելերատորի ԲՍԿ պլանի քննարկում
«Ինժեներական քաղաքի Աքսելերատորի շենքի կառուցում» ենթածրագրի բնապահպանական և սոցիալական կառավարման պլանի (ԲՍԿՊ) վերաբերյալ հանրային խորհրդակցության
Հարգելի քաղաքացիներ, տեղեկացնում ենք Ձեզ, որ «Առևտրի խթանման և որակյալ ենթակառուցվածքների» (ԱԽՈԵ), «Ինժեներական քաղաքի Աքսելերատորի շենքի կառուցում» Ծրագրի իրականացման շրջանակում 11.07.2023թ-ին, ժամը 09։30-ին Նոր Նորք վարչական ղեկավարի նստավայրում (հասցե ք․ Երևան, Գայի պողոտա 19) նախատեսվում է իրականացնել հանրային իրազեկման հանդիպում՝ Ծրագրի մեկնարկի, նախատեսվող բնապահպանական և սոցիալական մեղմման միջոցառումների և այլ մանրամասների ներկայացման նպատակով։
Նախատեսված աշխատանքներին կարելի է ծանոթանալ Կապալառուի Բնապահպանական և սոցիալական կառավարման պլանում (հայերեն և անգլերեն լեզուներով)։

EC Accelerator: ESM plan discussion
Public consultations on Environmental and Social management plan (ESMP) of the Engineering city “Accelerator Building construction" subproject.
Dear citizens, we would like to inform you that within the framework of “Trade Promotion and Quality Infrastructure” (TPQI) “Engineering City accelerator building construction” Project implementation, on 11.07.2023, at 09:30 at the residence of the administrative head of Nor Nork administrative district (19 Guy avenue, Yerevan), it is planned to hold a public awareness meeting about the commencement of the Project, planned environmental and social mitigation measures, and other details.
Detailed description of the works can be found in Contractors Environment and Social Management Plan