ԱրմԹեքը կկայանա հոկտեմբերի 12-ին` Երևանում և 14-ին` Ստեփանակերտում
Հոկտեմբերի 12-ին Երևանում` Արմենիա Մարիոթ հյուրանոցում, ՀՀ Վարչապետի բարձր հովանու ներքո, տեղի կունենա «ԱրմԹեք Կոնգրես-2015» Հայաստանի բարձր տեխնոլոգիաների 8-րդ գործարար համաժողովը: Համաժողովի նպատակն է նպաստել Հայաստանի բարձր տեխնոլոգիաների ոլորտի զարգացմանը և ներգրավել այդ գործընթացին նոր մասնակիցների ու գլոբալ տեխնոլոգիական հանրության շրջանում նշանակալի դերակատարում ունեցող ներկայացուցիչների:
Ամեն տարի Արմթեք համաժողովին մասնակցում են աշխարհի տարբեր երկրներից ժամանած բարձր տեխնոլոգիաների ոլորտի միջազգային հեղինակություն ունեցող մասնագետներ, բարձրաստիճան կառավարիչներ և հետաքրքրված կազմակերպություններ՝ բարձր տեխնոլոգիաների ոլորտի խնդիրների վերաբերյալ քննարկումներ անցկացնելու և համագործակցելու նպատակով: Միջոցառման շրջանակում ներկայացվում են նաև միջազգային հարթակներում Հայաստանի գրանցած հաջողություններն ու ձեռքբերումները:
Հոկտեմբերի 12-ին կայանալիք Արմթեք համաժողովի ընթացքում քննարկվելու են հետևյալ թեմաները.
• Բարձր տեխնոլոգիաները Հայաստանում. վերջին զարգացումները և հաջողված պատմությունները
• Սթարթափ աքսելերացիա և տարածաշրջանային զարգացում
• Կրթություն, հետազոտություն և մասնագիտական զարգացում
Արմթեք համաժողովին զուգահեռ անցկացվելու են նաև Գիտության, տեխնոլոգիաների և ձեռներեցության ծրագրի (STEP) Վենչուրային կոնֆերանսն ու «Մաքուր տեխնոլոգիաներ. Հայաստան» բիզնես գաղափարների մրցույթի 2015 թվականի ամփոփիչ միջոցառումը:
Համաժողովի կազմակերպման աշխատանքն իրականացվել է ՀՀ կառավարության և Համաշխարհային բանկի աջակցությամբ` Ձեռնարկությունների Ինկուբատոր հիմնադրամի կողմից: Միջոցառման հովանավորներն են` PicsArt, National Instruments ընկերությունները, Քրոնիմետ բարեգործական հիմնադրամը, Ամերիկայի Հայ օգնության ֆոնդը: Համաժողովի գործընկերներն են` Մայքրոսոֆթը, Վիասֆեր տեխնոպարկը, Սինոփսիս Հայաստանը, ՄԱԱԶԿ (UNIDO)-ն, CRDF-ը, Ֆիլիպ Մորիս Հայաստանը, Ֆայնբեռգը և Գրին Թրավելը։
Այս տարի, առաջին անգամ, հոկտեմբերի 14-ին` Լեռնային Ղարաբաղի տեխնոլոգիական  զարգացման հեռանկարները քննարկելու նպատակով, Արմթեք համաժողովի հատուկ նիստ կանցկացվի նաև Ստեփանակերտում` Վալլեքս Գարդեն հյուրանոցում: Միջոցառման այս հատվածը Ձեռնարկությունների Ինկուբատոր հիմնադրամը կազմակերպել է ԼՂՀ կառավարության և ՀՀ կառավարության աջակցությամբ: Հովանավորներն են` Քրոնիմետ բարեգործական հիմնադրամն ու Ամերիկայի Հայ օգնության ֆոնդը, գործընկերներ՝ Լոկատոր, Սիներջի Ինթրնեշնըլ Սիսթըմզ, Թեքնոլոջի ընդ Սայենս Դայնամիքս, Ֆայնբեռգ, Գրին Թրավել ընկերությունները, Վալլեքս Գարդեն և Արմենիա հյուրանոցները, Ինտելեկտուալ Ռենեսանս հիմնադրամը։ Ինֆորմացիոն հովանավորն է Մեդիատոնը։

ArmTech 2015: 12 October in Yerevan and on 14 October in Stepanakert
ArmTech’15 Congress, the 8th Global Armenian High Tech Business Conference, will take place on 12 October, 2015, under the high patronage of the Prime Minister of Armenia. ArmTech is aimed at further expanding the frontiers of Armenian high-tech industry promotion and attracting new participants and prominent representatives of the global technology community.
The event is organized by the Government of the Republic of Armenia, Enterprise Incubator Foundation and the World Bank and sponsored by PicsArt, National Instruments, CRONIMET Charity Foundation and Fund for Armenian Relief. Partners include Microsoft, ViaSphere Technopark, Synopsys Armenia, UNIDO, CRDF, Philip Morris Armenia, Fainberg and Green Travel.
The Congress is dedicated to foster the success of Armenia’s high-tech industry in a dynamic global free-market economy. Every year ArmTech attracts an outstanding group of industry professionals, high-level executives and interested parties from all over the world who get together to improve communications and cooperation with and within the Armenian high-tech industry.
The event focuses on Armenia’s successful participation in a dynamic global economy with emphasis on its high-tech industry and related businesses.ArmTech Congress 2015 to be held on 12 October, 2015, at the Armenia Marriott Hotel, will evolve around the following topics:
• High Tech Industry in Armenia - Recent Development and Success Stories,
• Start-up Acceleration and Regional Development,
• Education, Research & Professional Development.
Also, Venture Conference of the Science and Technology Entrepreneurship Program (STEP) and the final event of the Cleantech Armenia National Business Ideas Competition will be held on 12 October in parallel with ArmTech Congress.
For the first time, in the framework of ArmTech Congress a special session will be held in Stepanakert on 14 October, 2015, to discuss IT development perspectives in Nagorno Karabakh Republic. The session is organized by the Government of NKR, the Government of Armenia and the Enterprise Incubator Foundation and sponsored by CRONIMET Charity Foundation and Fund for Armenian Relief. Partners include Locator, Synergy International Systems Inc., Technology & Science Dynamics, Vallex Garden Hotel, Armenia Hotel, Intellectual Renaissance, Fainberg and Green Travel. The information sponsor is Mediaton.