Հայ-հնդկական ՏՀՏ գերազանցության կենտրոնն աջակցում է բուհերին
Հայ-հնդկական ՏՀՏ գերազանցության կենտրոնն աջակցում է Երևանի և Թիֆլիսի պետական համալսարններին նոր կրթական նախագծի շրջանակում
Հայ-հնդկական ՏՀՏ գերազանցության կենտրոնն աջակցում է Երևանի պետական համալսարանին և Թիֆլիսի պետական համալսարանին՝ կազմակերպելով նրանց համար վիդեոդասընթացներ: Հայ-հնդկական ՏՀՏ գերազանցության կենտրոնի վիդեոկոնֆերանսների սենյակում 2 ամիս շարունակ, շաբաթական 3 անգամ վիդեոդասընթացներ են անցկացվում ԵՊՀ-ի մոլեկուլյար ֆիզիկայի բաժնի և Թիֆլիսի պետական համալսարանի բիոֆիզիկայի ամբիոնի ուսանողների համար:
Երկու համալսարանները համագործակցում եմ ‹‹Տարածաշրջանային ուսումնական կենտրոն տեսական ֆիզիկայի ասպարեզում›› ծրագրի շրջանակում, որն անցկացվում է առաջին անգամ և նպատակ է հետապնդում աջակցել ու զարգագնել տեսական ֆիզիկան հարավային կովկասում:
Հայ-հնդկական ՏՀՏ գերազանցության կենտրոնը միացել է նախաձեռնությանը և իր    ժամանակակից ենթակառուցվածքով, ուսումնական ծրագրերի ու գիտահետազոտական աշխատանքների իրականացման համար անհրաժեշտ սարքավորումներով նոր հնարավորություններ է ստեղծում Հայաստանի և Վրաստանի մասնագետների վերապատրաստման համար:
Տեղեկացնենք, որ Կենտրոնը ՀՀ կառավարության և Հնդկաստանի կառավարության համատեղ ծրագիրն է, որը իրականացվում է Ձեռնարկությունների Ինկուբատոր հիմնադրամի (Հայաստան) և C-DAC կենտրոնի (Հնդկաստան) կողմից: Կենտրոնը միտված է ստեղծելու մասնագիտացված ենթակառուցվածք ՏՀՏ դասընթացների և հարակից ուսումնական ու գիտահետազոտական ծրագրերի կազմակերպման համար, որի նպատակն է ստեղծել նորանոր հնարավորություններ Հայաստանում համաշխարհային մակարդակի ՏՀՏ կադրերի պատրաստման համար:

The Armenian-Indian Center of ICT Excellence Supports to Universities
The Armenian-Indian Center of ICT Excellence Supports to Yerevan and Tbilisi State Universities as Part of a New Educational Project
The Armenian-Indian Center of ICT Excellence is supporting Yerevan and Tbilisi State Universities by organizing training courses for them. During two months thrice weekly courses are held at the Center’s video conference facility for the biophysics students of both universities.
The two universities have partnered within the Regional Theoretical Physics Center Project, which is a brand new initiative to support and develop theoretical physics in both countries.
The Armenian-Indian Center of ICT Excellence contributes its modern facility, its curriculum and equipment to the initiative, thus creating new opportunities for training specialists from Armenia and Georgia.
The Armenian Indian ICT Center of Excellence is the joint project of the RA Government and the Government of India, which is implemented by the Enterprise Incubator Foundation  and  C-DAC. It function within the structure of the Yerevan State University, where it  organizes specialized courses, conducts research and engages in other activities.