Սիսիանում անցկացվել են Java և Web ծրագրավորման դասընթացներ
Հայ-Հնդկական ՏՀՏ Գերազանցության Կենտրոնը և Սիսիանի մեծահասակների կրթության կենտրոնը կազմակերպել են Java և Web ծրագրավորման դասընթացներ սկսնակների համար:
«Դասընթացները շատ հետաքրքիր և արդյունավետ էին, հուսով եմ, որ հետագայում ձեռք բերված գիտելիքի շնորհիվ կարող եմ զբաղվել մեծ նախագծերով»,- նշեց դասընթացի մասնակից Կարեն Հովհաննեսյանը:
Հուլիսի 26-ից մեկնարկած դասընթացներին մասնակցել են 8 հոգի: Ծրագրի ընդհանուր տևողությունը 144 ժամ էր, որը դասավանդվել է 24 օրվա ընթացքում /օրական 6 ժամ/: Դասընթացը վարել են Հայ-Հնդկական ՏՀՏ Գերազանցության կենտրոնի լավագույն դասընթացավարներ Կարեն Պետրոսյանը և Արտակ Կոլյանը:
Հայ-հնդկական ՏՀՏ գերազանցության կենտրոնը ՀՀ կառավարության և Հնդկաստանի կառավարության համատեղ ծրագիրն է, որը իրականացվում է Ձեռնարկությունների Ինկուբատոր հիմնադրամի (Հայաստան) և C-DAC կենտրոնի (Հնդկաստան) կողմից: Կենտրոնը ՀՀ կառավարության և Հնդկաստանի կառավարության համատեղ ծրագիրն է, որը իրականացվում է Ձեռնարկությունների Ինկուբատոր հիմնադրամի (Հայաստան) և C-DAC կենտրոնի (Հնդկաստան) կողմից: Կենտրոնում կազմակերպվում են ՏՏ ոլորտի նեղ մասնագիտական դասընթացներ, իրականացվում են գիտահետազոտական աշխատանքներ, հավաստագրում և խորհրդատվություն տարբեր թեմաներով:

Java and Web programming courses were held in Sisian
Armenian-Indian Center for Excellence in ICT and  Sisian Adult education center have organized Java and Web programming courses for beginners.
“The classes were very interesting and effective and I hope that acquired knowledge will help me in my future projects”,- said the participant of the course Karen Hovhannisyan.
The total duration of the course was 144 hours, which was presented during 24 days. 8 students attended the courses which were held by the best trainers of the Armenian-Indian Center for Excellence in ICT Karen Petrosyan and Artak Kaloyan.
Armenian-Indian Center for Excellence in ICT is a joint project of the Governments of Armenia and India, implemented by EIF from the Armenian side, and the C-DAC Center from the Indian side. Situated in Yerevan State University and equipped with a state-of-the-art High Performance Computing Facility, the Center focuses on providing advanced IT training, R&D activities, certification and consultancy in different areas of interest.