Գյումրեցի անիմատորների նկարած մուլտֆիլմը հավաքել է 6 մլն ավել դիտումներ
«Ալիսան գիտի, թե ինչ անել», «Նապաստակի 10 ընկերները», «Կապույտ տրակտոր Գոշան»․ թվարկվածները մի մասն են այն մուլտֆիլմերից, որոնք ստեղծվել են Գյումրու տեխնոլոգիական կենտրոնում գործող Սկայլայն ստուդիայի մասնագետների կողմից։
Սկայլայն ստուդիայի թիմը, ռուսական ընկերության պատվերով, վերջերս ստեղծեց «Կապույտ Տրակտոր Գոշան»  անիմացիոն զարգացնող մուլտֆիլմը, որը կարճ ժամանակում հասցրեց մեծ մասսայականություն վայելել։ Մուլտֆիլմի 2 սերիաներից մեկը հրապարակվել է դեկտեմբերի 17-ին՝ https://www.youtube.com/watch?v=_dbXoJIFuPA, և արդեն ունի 6.4 մլն դիտում։ Մյուս սերիան, հրապարակվելով մարտի 31-ին՝ https://www.youtube.com/watch?v=NzCigmnzEwM, ընդամենը 2 շաբաթվա ընթացքում գրանցել է 1.6 մլն դիտում։ Ընկերությունն արդեն ունի հաջորդ սերիաները նկարահանելու պատվեր։
Սկայլայն ստուդիայի տնօրեն Գուրգեն Պարոնյանի խոսքերով, սկզբում մուլտֆիլմը նկարահանվում էր այլ կազմակերպության կողմից և այնքան էլ հաջողված չէր։ Այնուհետև մուլտֆիլմի պատվիրատուները նկարահանման աշխատանքը վստահեցին գյումրեցիներին․«Մենք մեծ ոգևորվածությամբ ձեռնամուխ եղանք մուլտֆիլմի ստեղծմանը և, տեսնելով դիտումների քանակը, հասկացանք, որ հաջողել ենք։ Այս հաջողությունները փաստում են այն մասին, որ Գյումրիում իրականացվում են արտասահմանյան շուկայի պահանջներին համապատասխան մրցունակ նախագծեր»։
Ստուդիան թեպետ մեկ տարի է, ինչ սկսել է գործունեությունը, սակայն արդեն հասցրել է լուրջ հաջողություններ գրանցել 2D և 3D անիմացիայի ոլորտում։ Սկսնակ ընկերության ծառայություներից արդեն հասցրել են օգտվել շվեյցարական, ֆրանսիական, ամերիկյան ու ռուսական շուկաները: Սկայլայն ստուդիան մեկն է այն ընկերություններից, որը հաղթեց Ձեռնարկությունների ինկուբատոր հիմնադրամի, ՀՀ Էկոնոմիկայի  նախարարության և Համաշխարհային բանկի աջակցությամբ, իրականացվող համաֆինանսավորվող դրամաշնորհային մրցույթում։

The cartoon made by Gyumri animators has got more than 6 million views
"Alice knows what to do", ‘’10 Friends of the Hare", "Blue tractor Gosha" these are part of the cartoons, which were created by professionals of Skyline Studio in Gyumri Technology Center.
Skayline  studio team, by  the order of the Russian company, has recently created  the "Blue Tractor Gosha" animated developing cartoon, which managed to get  great popularity in a short time. One of 2 series of the cartoon was published on December 17, https://www.youtube.com/watch?v=_dbXoJIFuPA, and already has 6.4 million views. The other serie,  being published on March 31, https://www.youtube.com/watch?v=NzCigmnzEwM, registered 1.6 million views in just 2 weeks. The company already has an order to shoot the next series.
According to Skyline  studio director Gurgen Paronyan, at  first the cartoon had been shot  by another organization and was not very successful. Afterwards the clients trusted the shooting of cartoon to Gyumri people: "We commited to the creation of the cartoon with great enthusiasm and having seen the amount of views  we realized that we have succeeded. These successes prove that many competative projects appropriate to international market demands are carried out in Gyumri.''
Although it is just a year since the studio has started to operate, has already achieved significant success in the field of 2D and 3D animation. Swiss, French, American and Russian markets has already managed to use the start-up company's services. Skayline  studio is one of the companies that won in the grant competition implemented by the Enterprise Incubator Foundation, the Ministry of Economincs and the World Bank.