էլ. հասարակության և մրցունակության համար նորարարության ծրագիր
Պայմանագրի վերնագիր` Հայաստանի սահմանամերձ գյուղերում անլար ինտերնետ հասանելիության ապահովման սարքերի ձեռք բերում և տեղադրում
Փաթեթ թիվ ICB No: 1.1.1-G-1/Լոտ1,2,3,4
1. Հայաստանի Հանրապետությունը "Վերակառուցման և զարգացման միջազգային բանկից" (ՎԶՄԲ) փոխառություն է ստացել` "էլեկտրոնային հասարակության և մրցունակության համար նորարարության ծրագրի" ծախսերի ֆինանսավորման համար, և վերջինս նպատակ ունի է այս փոխառության միջոցների մի մասն օգտագործել Հայաստանի սահմանամերձ գյուղերում անլար ինտերնետ հասանելիության ապահովման սարքերի ձեռք բերման և տեղադրման թիվ ICB-1.1.1-G-1/Լոտ 1,2,3,4-ի պայմանագրի շրջանակում թույլատրելի վճարումների կատարման համար:
2. "Ձեռնարկությունների Ինկուբատոր Հիմնադրամը"/ՁԻՀ/ և ՀՀ ֆինանսների նախարարության"Արտասահմանյան ֆինանսական ծրագրերի կառավարման կենտրոն" ՊՀ-ն /ԱՖԾԿԿ/ այժմ հրավիրում են պահանջներին համապատասխանող հայտատուներին ներկայացնել կնքված հայտեր Հայաստանի սահմանամերձ գյուղերում անլար ինտերնետ հասանելիության ապահովման սարքերի ձեռք բերման և տեղադրմամ համար հետևյալ լոտերով.
Լոտ 1 - ICB No:1.1.1-G-1/1(Արագածոտն,Արմավիր,Շիրակ);
Լոտ 2 - ICB No:1.1.1-G-1/2 (Կոտայք, Լոռի);
Լոտ 3 - ICB No:1.1.1-G-1/3 (Գեղարքունիք, Տավուշ);
Լոտ 4 - ICB No:1.1.1-G-1/4 (Արարատ, Վայոց Ձոր, Սյունիք).
Հայտատուները պետք է բավարարեն որակավորման չափանիշներն, որոնց կարող եք ծանոթանալ հետևյալ հղումով:
3. Հայտատուն կարող է դիմել մեկ լոտի համար, լոտերի որևէ համակցության համար, բոլոր լոտերի համար, ինչպես  հետագայում կսահմանվի մրցութային փաստաթղթերում: Հայտերը կգնահատվեն յուրաքանչյուր լոտի համար առանձին: Հետևաբար, զեղչը, եթե այն կառաջարկվի, պետք է արվի  յուրաքանչյուր լոտի սկզբունքով:
4. Մրցույթը կանցկացվի 2004թ-ի մայիսին հրապարակված և 2006թ-ի հոկտեմբերին և 2010թ-ի մայիսին վերանայված "ԶՄԲ փոխառությունների և ՄԶԸ վարկերի շրջանակներում գնումների համար"ՀԲ ուղեցույցներով սահմանված Միջազգային մրցակցային մրցույթի (ՄՄՄ) ընթացակարգերի համաձայն: Հայտ կարող են ներկայացնել Ուղեցույցների շրջանակներում սահմանված թույլատրելի երկրներից բոլոր հայտատուները, որոնք չեն ունենա Ուղեցույցների շրջանակներում սահմանված շահերի բախում:
5. Հետաքրքրված համապատասխանող Հայտատուները կարող են հետագա տեղեկություններ ձեռք բերել ՀՀ ֆինանսների նախարարության <<Արտասահմանյան ֆինանսական  ծրագրերի կառավարման կենտրոն>> ՊՀ-ից և ուսումնասիրել մրցութային փաստաթղթերը ստորև նշված հասցեում տեղական ժամանակով 9:00-ից մինչև 18:00:.
6. Հետաքրքրված հայտատուները անգլերեն լեզվով ամբողջ մրցութային փաթեթը կարող են ձեռք բերել ներքոհիշյալ հասցեով գրավոր դիմում ներկայացնելուց և հիսուն (50) ԱՄՆ դոլարի կամ որևէ այլ ազատ փոխարկելի արժույթով համարժեք գումարի անվերադարձ վճարում կատարելուց հետո: Վճարման ձևն է` վերոնշյալ գումարի փոխանցումը ԱՖԾԿԿ-ի ստորև նշված հաշվի վրա: Փաստաթղթերի տպված տարբերակը կհանձնվի Հայտատուի ներկայացուցչին: Ի հավելումն տպագիր տարբերակին, փաստաթուղթը նաև անհրաժեշտության դեպքում կուղարկվի էլեկտրոնային տարբերակով: Տպագիր և էլեկտրոնային տարբերակների միջև անհամապատասխանության դեպքում կգերակայի տպագիր տարբերակը:
7. Հայտերը պետք է ներկայացվեն ստորև նշված հասցեով, մինչեւ 2013թ. մարտի 14-ը, ժ. 15:00 (տեղական ժամանակ, GMT +4): Հայտերը չի թույլատրվում ներկայացնել էլեկտրոնային տարբերակով: Ուշացված հայտերը կմերժվեն: Հայտերը կբացվեն հայտատուի ներկայացուցիչների ներկայությամբ` 2013թ. մարտի 14-ին ժ.15:00 (տեղական ժամանակ, GMT +4):
8. Բոլոր հայտերը պետք է ուղեկցվեն Մրցութային երաշխիքով հետևյալ գումարների չափով` Լոտ 1- 3100 ԱՄՆ դոլար,  Լոտ 2 -1,800 ԱՄՆ դոլար, Լոտ 3 -2,600 ԱՄՆ դոլար և Լոտ 4- 2,200 ԱՄՆ դոլար գումարի չափով կամ դրան համարժեք ազատ փոխարկելի այլ արժույթով:  Լոտերի որևէ համակցության դեպքում,  Մրցութային երաշխիքը պետք է ներկայացվի յուրաքանչյութր լոտի համար առանձին, քանի որ գնահատումը կատարվելու յուրաքանչյուր լոտի համար:

Contract Title: Supply and Installation of Wireless (Wi-Fi Router) Internet Access Devices in RoA villages
Reference No. ICB No: 1.1.1-G-1/Lots 1,2,3,4
1.         The Republic of Armenia has received a loan from the International Bank for Reconstruction and Development toward the cost of E-Society and Innovation for Competitiveness Project, and it intends to apply part of the proceeds of this loan to payments under the Contract for Supply and Installation of Wireless (Wi-Fi Router) Internet Access Devices in RoA villages, ICB No: 1.1.1-G-1/Lots 1,2,3,4.
1. The Enterprise Incubator Foundation /EIF/ and Foreign Financing Projects Management Center of the Ministry of Finance of the RoA /FFPMC/ now invites sealed bids from eligible and qualified bidders for Supply and Installation of Wireless (Wi-Fi Router) Internet Access Devices in RoA villages, ICB No:1.1.1-G-1/Lots 1,2,3,4.
Lot 1 - ICB No:1.1.1-G-1/1(Aragatsotn, Armavir, Shirak);
Lot 2 - ICB No:1.1.1-G-1/2 (Kotayk, Lori);
Lot 3 - ICB No:1.1.1-G-1/3 (Gegharkunik, Tavush);
Lot 4 - ICB No:1.1.1-G-1/4 (Ararat, Vayots Dzor, Syunik).
A margin of domestic preference shall not apply.
Bidders shall meet the below-listed qualification criteria. Please see here attached!
3.         Bidders may bid for one lot, combination of lots, or all lots as further defined in the bidding documents. Bids will be evaluated on a per-lot-basis. Therefore, discounts, if any, should be done on a per lot basis.
4.         Bidding will be conducted through the International Competitive Bidding procedures as specified in the World Bank’s Guidelines: Procurement under IBRD Loans and IDA Credits (edition of May 2004 and revised in October 2006 and in May 2010), and is open to all eligible bidders, which shall not have a  conflict of interest, as defined in the Procurement Guidelines.
5.         Interested eligible bidders may obtain further information from Foreign Financing Projects Management Center of the Ministry of Finance of the RoA /FFPMC/  and inspect the Bidding Documents at the address given below from 09.00 to 18.00 of local time.
6.         A complete set of Bidding Documents in English may be purchased by interested bidders on the submission of a written Application to the address below and upon payment of a non refundable fee 50 USD or equivalent in any other convertible currency.  The method of payment will be a transfer of the indicated amount to the FFPMC account number specified below. The hard copy of the Bidding Documents will be handed over to the Bidder’s representative. For the convenience of Bidders an unofficial electronic copy of Bidding Documents will be sent by e-mail upon request. If there is a discrepancy between hard copy and electronic, hard copy will prevail.
7.         Bids must be delivered to the address below at or before the March 14, 2014, 15:00 (local time). Electronic bidding will not be permitted. Late bids will be rejected.  Bids will be opened in the presence of the bidders’ representatives who choose to attend in person or on-line at the address below at 15:00 (local time)on March 14, 2014.
8.         All bids must be accompanied by a Bid Security in amount equal to USD 3,100 for Lot 1, USD 1,800 for Lot 2, USD 2,600 for Lot 3 and USD 2,200 for Lot 4 in freely convertible currency. In case of bidding for any combination of lots or for all lots, a Bid Security for each lot should be submitted separately as evaluation will be done on a per-lot-basis.