Պայմաններին բավարարող բոլոր հետաքրքրված անձինք կարող են մինչև 2025թ-ի մարտի 5 (ներառյալ) ուղարկել իրենց ինքնակենսագրականը [email protected] հասցեին՝ վերնագրի հատվածում նշելով՝ «ԻՔ Բանվոր»:
Ձեռնարկությունների ինկուբատոր հիմնադրամը (EIF) և IBM Նորարարական լուծումների և տեխնոլոգիաների կենտրոնը (ISTC) իրականացնում են սկսնակների համար նախատեսված աքսելերացիոն մրցույթ` IBM ISTC Startup Challenge:
29.04.2016
Ձեռնարկությունների ինկուբատոր հիմնադրամը, ԳՏԿ և ՎՏԿ ճարտարագիտական լաբորատորիաներում աշխատելու նպատակով, հայտարարում է ֆրեզերային և խառատային հաստոցների օպերատորի մրցույթ:
28.04.2016
35 սկսնակ ընկերություն մասնակցում է Հայաստան-ԱՄՆ ՏՏ ոլորտի աքսելերացիոն ծրագրին, որի նպատակն է օգնել ՏՏ ոլորտի հայաստանյան ընկերություններին կապեր հաստատել Սիլիկոնյան հովտում:
15.04.2016
Սկայլայն ստուդիայի թիմը վերջերս ստեղծեց «Կապույտ Տրակտոր Գոշան»  անիմացիոն զարգացնող մուլտֆիլմը, որը կարճ ժամանակում հասցրեց մեծ մասսայականություն վայելել։
12.04.2016
Մեկնարկել է «Նորագույն տեխնոլոգիաների օգտագործումն ինժեներական մասնագիտացումներում» խորագրով պաստառների մրցույթ ՀՀ դպրոցներում:
Ապրիլի 13-ին «Արմենիա Մարիոթ» հյուրանոցի Արարատ դահլիճում,  ժամը 10:00-15:00 տեղի կունենա ծրագրի եզրափակիչ միջոցառումը:
07.04.2016
Ապրիլի 8-ին Հայ-հնդկական ՏՀՏ գերազանցության կենտրոնում կկայանա «ՈԶՆԻ 2016» ամենամյա դպրոցական համակարգչային մրցույթը, որին մասնակցում են 6-10-րդ դասարանների 319 աշակերտներ:
31.03.2016
Ապրիլի 6-ին կկայանա կողմնորոշիչ սեմինար՝ Ինֆորմացիոն և Բարձր տեխնոլոգիաների, Ճարտարագիտության ոլորտների համար Հանրային Մասնավոր Համագործակցության ծրագրին հայտեր ներկայացնելուն նվիրված։
10.03.2016
Ձեռնարկությունների ինկուբատոր հիմնադրամը, ՀՀ կառավարությունը և Համաշխարհային բանկը, համագործակցելով CEED-ի հետ, կազմակերպում են Հայաստան-ԱՄՆ ՏՏ ոլորտի աքսելերացիոն ծրագիր:
02.03.2016
IBM Նորարարական Լուծումների և Տեխնոլոգիաների Կենտրոնը և Ձերնարկությունների Ինկուբատոր Հիմնադրամը հայտարարում են IBM ISTC Ստարտափ Մրցույթ: 2 լավագույն թիմերը կստանան 1000 ԱՄԴ համարժեք դրամական մրցանակ։